Takto jednoducho spravíte výpočetKončí vám platnosť vášho poistenia auta? Prípadne si ho idete uzavrieť po prvýkrát? V tomto článku vám povieme veci, ktoré by vaše rozhodovanie mohli ovplyvniť. Možno pôjde o informácie, ktoré budú pre vás nové, možno ste už o nich vedeli. Pristúpme teda k základnej charakteristike tohto produktu. PZP, vo svojej plnej kráse prezentované aj ako povinné zmluvné poistenie, je typ produktu, ktorý slúži na zabezpečenie vozidla v prípade dopravnej či inej nehody. Z názvu vyplýva, že ide o povinnosť každého majiteľa či držiteľa vozidla rôzneho typu. Ak by vás zaujímalo, na aké vozidlá sa táto povinnosť vzťahuje a kde zoženiete to najlacnejšie a najlepšie PZP, čítajte nás ďalej, prípadne si prečítajte príslušný zákon.

Kto má povinnosť?

Povinnosť uzatvoriť hoci aj najlacnejšie PZP majú všetky vozidlá. Či už motorové, alebo také nemotorové, ktoré môžu byť napojené na motorové vozidlo (napr. prívesný vozík). Z toho teda vyplýva, že pod túto poisťovaciu povinnosť nespadajú len osobné automobily, ale aj:

 • motorky,
 • dodávky,
 • kamióny,
 • autobusy,
 • návesy,
 • prívesy atď.

Okrem toho sa táto povinnosť týka všetkých vozidiel s evidenčným číslom, ako aj niektorých bez nej (napr. vysokozdvižný vozík, poľnohospodárske stroje…).  Takže poistenie vozidla sa prakticky vzťahuje na takmer každé vozidlo. Ak si nie ste istý, či je tento typ zabezpečenia povinný aj na vaše vozidlo, jednoducho nám pomocou formulára nižšie zanechajte otázku a my vám radi odpovieme. Viac sa dozviete na https://www.insuro.sk/.

Ak zistíte, že vášmu vozidlu skončila zmluva , odporúčame vám ju čím skôr uzatvoriť a dané vozidlo nepoužívať. Môže to byť veľmi náročná požiadavka. Ale keď si uvedomíte, že by vám to mohlo ušetriť stovky eur, tak nebudete až tak proti. Možno sa pýta, ako je možné ušetriť až toľko eur? Je to z toho dôvodu, že ak by ste jazdili s nepoisteným vozidlom a zastavila by vás policajná hliadka, presne takú pokutu by ste museli zaplatiť za nerešpektovanie tejto povinnosti. A taká pokuta vás vyjde viac ako usporíte cez najlacnejšie PZP.

Inou pokutou, ktorá by vás mohla v prípade nerešpektovania povinnosti postretnúť, je tá, ak by ste spôsobili dopravnú nehodu. Z vlastného vrecka nezaplatíte škody spôsobené len sebe, ale aj všetkým iným účastníkom tejto udalosti, plus sa nevyhnete mastnej pokute. To, že ide skutočne o mastnú čiastku, vám potvrdí aj zákon. Práve ten udáva, že pokuta v takom prípade môže byť aj niekoľkomiliónová (samozrejme v eurách). Aj preto vám odporúčame, aby ste si vždy kontrolovali lehoty platnosti vašej poistnej zmluvy. Lebo potom vám už nepomôže, ako sa hovorí, ani svätená voda. Predsa len je lepšie zaplatiť za celý rok niekoľko desiatok eur, ako jednorazovo v pokutách platiť niekoľko stoviek prípadne miliónov eur.

Porovnanie odhalí najlepšie a najlacnejšie cenyVyberte si tú najlepšiu ponuku vďaka porovnaniu

Porovnanie PZP online je to najlepšie, čo pre vás mohli poskytovatelia tohto produktu vymyslieť. Hlavne v prípade, že hľadáte tú najlepšiu prípadne najlacnejšiu ponuku na trhu. Odteraz už nemusíte byť v strese, že nestihnete stretnutie v pobočke spoločnosti, lebo ste sa zdržali v práci. Vďaka PZP online si môžete urobiť porovnanie, na základe ktorého odhalíte to najlepšie a najlacnejšie a to úplne bezplatne, kedykoľvek si zmyslíte a s minimálnou časovou stratou. Presne tak, zisťovanie rôznych ponúk vám už nebude zaberať hodiny prípadne dni, ale maximálne 10 minút.

Na to, aby ste získali takú ponuku, akú chcete a akú potrebujete, je nutné, aby ste si otvorili stránku s online porovnaním. Otvorte si formulár na bezplatné porovnanie ponúk a vypíšte ho. Snažte sa o čo najpresnejšie vypísanie, pretože aj od toho závisí PZP cena a ak by ste si náhodou uzatvorili tento produkt na vaše vozidlo s nesprávnymi údajmi, opäť vás môžu čakať nepríjemné pokuty. Obzvlášť si dajte pozor na údaje ako:

 • výkon a objem motora,
 • účel vozidla,
 • najväčšia prípustná hmotnosť,
 • prevádzková hmotnosť,
 • rok výroby,
 • priemerný počet km najazdených za rok,
 • okres, kde sa vozidlo momentálne vyskytuje
 • typ paliva.

Okrem údajov o vozidle bude formulár požadovať aj niektoré informácie o vás, ktoré takisto môžu ovplyvniť cenu tohto produktu. Po riadnom vypísaní ho odošlite a do niekoľkých sekúnd sa vám zobrazia výsledky. Výsledky obsahujú komplexné porovnanie ponúk aj s cenovým vyjadrením. Práve takto si veľmi ľahko a rýchlo zistíte to najlacnejšie a najlepšie na trhu. Z porovnania zistíte aj to, že ste minulý rok za vaše PZP na auto platili zbytočne veľa a že jednotlivé ponuky sa môžu líšiť až v stovkách eur. To rozhodne nie je zanedbateľná čiastka. Nech už máte akékoľvek vozidlo Volkswagen, Hondu, Kiu, Škodu, Jaguar či Yamahu, Suzuki atď., to najlepšie a najlacnejšie PZP si na hore uvedenej stránke rozhodne nájdete. Ak sa vám nejaká ponuka zapáčila, môžete o ňu okamžite požiadať, a to jednoduchým klikom. Doplníte ešte niekoľko údajov, akými sú vaša domáca a mailová adresa.

Po odoslaní online žiadosti vás čaká nasledovné

Ak ste všetko riadne vyplnili, na mailovú adresu vám bude spätne doručená potvrdzovacia správa. Tá obsahuje návrh a podmienky zmluvy, údaje na zaplatenie poistného a dočasnú zelenú kartu. Tú si musíte vytlačiť, keďže vo vozidle, na ktoré sa vzťahuje, sa ňou musíte preukázať pri každej jeho kontrole. Platí však len 30 dní, preto si dajte pozor, aby ste do tejto doby zaplatili poistné. Ináč vám PZP, hoci bolo najlacnejšie a uzatvorené online, zanikne. Po zaplatení vám bude čo najskôr na vašu domácu adresu odoslaná originál zelená karta, ktorú taktiež nezabudnite mať pri sebe vždy, keď používate vozidlo, na ktoré sa vzťahuje.

Z vyššie uvedeného článku by sme chceli podčiarknuť to najhlavnejšie, a síce, že to najlepšie a najlacnejšie PZP, ktorému sa venuje aj tento článok, môžete získať jedine online, a to vďaka porovnaniu na hore uvedenej stránke.

Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *